Uzman Yardımcılığı Sınav Soruları Hakkında Genel Bilgi

uzman yardımcılığı sınav sorularıUzman Yardımcılığı sınav sorularını burada bulabilirsiniz. Sınav soruları resmi kurumların sitesinde kurumlara göre düzenlenmiş ve sizin bölümünüzle ilgili soru olup olmadığı belli değil. Bütün kurum sorularını indirip içinden sizi ilgilendirenleri seçmeniz gerekiyor. Yada buradan sadece bölümünüzle ilgili soruları indirebilirsiniz.

Kurumlar sınavda hangi konulardan soru soracağını ilana çıktığında duyuruyor. İlanları buradan takip edebilirsiniz.

TKDK, Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ..., gibi kurumların uzman yardımcılığı sınav soruları genel. . Bölüm konularıyla ilgili soru sormuyorlar. Bu kurumları bu sitede tüm bölümler sınıfı altında bulabilirsiniz

KOSGEB,Kalkınma Bakanlığı..., gibi kurumlar sadece bölüm konularından soru sorarken, Sanayi Bakanlığı gibi kurumlar bölüm konuları, mühendislik konuları, micro iktisat,makro iktisat,işletme,maliye,türkiye ekonomisinden soru sorabiliyor.

Genel kültür, genel yetenek ve yds puanı ile başvuru yapabilen mühendislik öğrencileri için sıfırdan bu konulara çalışmak oldukça zorlayıcı. Bu yüzden dersane sürecinde, eğer Sanayi Bakanlığını istiyorsanız, bu konularla ilgili de çalışmak isteyebilirsiniz.

Kalkınma Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ... gibi kurumlar  sınav sorularını yayınlamıyorlar. Bu kurumların uzman yardımcılığı sınav sorularını bulmak çok zor. Yapılacak tek şey diğer kurumların bölümünüzle ilgili yaptığı sınavlara bakmak.

Kurum sınavları çoğunlukla test şeklinde yapılıyor. Hesap makinesi kullanılmıyor. Eğer sınav bu şekildeyse hesabı zor işlemler beklemeyin. Daha çok sözel konulara odaklanın. Bütün sınav sorularına bakıp hepsini ezberleseniz bile sıkıntı çıkabilir. En iyisi 4 yılın bir özetini çıkarmak ve her sınav öncesi çıkardığınız bu özete biraz göz gezdirerek sınava girmek. Bölüm soruları sadece sizin bölümünüze özel konulardan gelir. Diğer konulardan soru gelmez. Örneğin mühendislikte bölüm soruları mühendislik konularından (fizik,kimya,..) sorulmaz. Eğer bu konulardan soru gelecekse özellikle belirtilir.


11 yorum:

 1. sağlık bakanlığı uzman yardımcılığı ile ilgili sorular yok mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık bakanlığıyla ilgili unvan değişikliği ve engelli personel soruları var. İşinize yarayabilir. https://www.dropbox.com/sh/r8xfexg7yh5dxzh/8R6U1bvVcw

   Sil
  2. teşekür ederim..ben sosyoloji bölümü sağlık uzman yardımcılığı mülakatına gireceğim..bununla ilgili bildiğiniz var mı ?

   Sil
  3. Genel olarak mülakatlar ile ilgili bilgi şurada.

   http://uzmanyardimciligi.com/2013/05/mulakat-sorulari.html

   Bölüm konularından sorular gelebilir.
   Bölümünüzle ilgili diğer kurumların soruları şurada.

   https://www.dropbox.com/sh/j3ckius3yvodrfe/S55atP0TVI

   Sil
 2. Spor hizmetleri uzman yardımcılığı ile ilgili sorulara nereden ulaşabilirim?

  YanıtlaSil
 3. milli eğitim bakanlığının yaptığı sınavlarla ilgili bişeyler koyarsanız seviniriz, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. merhaba..iller bankası teknik uzman yardımcılığına başvuracağım.makine mühendisiyim, daha önce çıkmış soruları nerden bulabilirim acaba?yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba güzel sanatlar grafik tasarım uzmanlık sorularını nereden bulabilirim acaba??

  YanıtlaSil
 7. kalkınma bakanlığı veya dpt soruları var mıdır? teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Merhaba, Gençlik ve Spor Bakanlığı uzman yardımcılığı sınavı için çıkmış soruları nereden bulabilirim?_

  YanıtlaSil